Czarni Piasek - MKS II Lędziny 1:2, klasa B, grupa: Tychy, 8.5.2021 (piłka nożna M)

Czarni Piasek - MKS II Lędziny

klasa B, grupa: Tychy

Pojedynek sąsiadów w tabeli. Można się było zatem spodziewać wyrównanego meczu. Podobnie jak w rundzie jesiennej, gdy na boisku Lędzin padł remis 1:1. Problemem Czarnych wydaje się obrona, bowiem w dwóch ostatnich meczach stracili 11 bramek. Lędziny w zeszłej kolejce pauzowały, zatem wiosną rozegrały tylko jednej mecz ligowy, zdobyły w nim jednak komplet punktów.

Punktualnie o 17:00 gracze wybiegli na boisko.

Pierwsze fragmenty meczu nie były porywające. Przy piłce chyba procentowo więcej byli goście, ale nic z tego nie wynikało. Gospodarze próbowali się wstrzelić, ale ich próby były niecelne. Pierwszą bramkę meczu zdobyły Lędziny. Szybkie rozegranie stałego fragmentu gry, które chyba odrobinę zaskoczyło graczy Czarnych i było 0:1. Gościom nie było jednak dane cieszyć się za długo z prowadzenia, maksymalnie 2-3 minuty. Po rzucie rożnym padła bowiem (samobójcza) bramka wyrównująca. Jeszcze przed przerwą Lędziny mogły odzyskać prowadzenie. Pojedynek biegowy z bramkarzem wyraźnie wygrał napastnik Lędzin, jego strzał jednak minimalnie minął słupek. Do przerwy 1:1.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Nadal obserwowaliśmy zacięte spotkanie, które jednak nie obfitowało w jakieś 100% sytuacje strzeleckie.

Goście najbliżej byli w sytuacji, gdy po rzucie wolnym piłka odbiła się od poprzeczki. Wcześniej kartkę za faul zobaczył zawodnik Czarnych.

W rewanżu próba przelobowania bramkarza Lędzin mija bramkę. Decydująca dla losów meczu akcja to podanie z prawej strony boiska do idealnie ustawionego zawodnika MKS-u, który nie miał problemu z pokonaniem bramkarza gospodarzy.