KS Pogoń Ruda Śląska - KK Polonia Bytom 87:74, II liga, grupa C, 16.12.2017 (koszykówka M)

KS Pogoń Ruda Śląska - KK Polonia Bytom

II liga, grupa C, 16.12.2017

Wyjazdy na dowolne mecze do Rudy Śląskiej mają jeden zasadniczy pozytyw: zawsze można odwiedzić Aquadrom. Co też i w tym przypadku uczyniłem. Wybąbelkowany i wysałniony udałem się zatem na mecz. Znalezienie hali nie jest rzeczą łatwo, zwłaszcza po ciemku. Oddalona jest trochę od ulicy i wszystkim ewentualnym odwiedzającym polecam wcześniejsze przejście trasy na Googlu. Wejście do hali też stanowiło zagadkę, wszedłem więc z boku hali i znalazłem się... na parkiecie. Brak oklasków zrzucam na niewielką ilość publiki zasiadającej na trybunach. Właśnie, na hali byłem 20 minut przed meczem i zobaczyłem jakieś 10 osób. Na szczęście w Rudzie Śląskiej taki zwyczaj, żeby przychodzić na ostatnią chwilę i na hali zasiadła całkiem liczna grupa kibiców.
W pierwszej kwarcie lekką przewagę miała Polonia, która wygrała ją 17:23. W drugiej części gry do głosu doszli gospodarze, którzy dość szybko wyrównali, by ostatecznie wyjść na niewielkie prowadzenie 44:41. W trzeciej kwarcie Polonia odrobiła straty (remis 50:50), ale na zakończenie znów przegrywała, tym razem 4 punktami (62:58). W czwartej kwarcie gra Polonii posypała się i ostatecznie przegrała mecz 87:74. Atmosfera na trybunach, mimo iż był to mecz derbowy, była w porządku. Kibice Polonii siedzieli obok fanów Pogoni, nie kryjąc swoich sympatii klubowych. Gorzej było na boisku, a zwłaszcza w czwartej kwarcie i po zakończeniu meczu. Iskrą było dość niesportowe zachowanie gracza Polonii, który rzucił piłką w rywala.