Sokół Radzionków - Impel II Wrocław 3:1 (28:30, 28:26, 25:23, 25:19), II liga, grupa III, 02.12.2017 (siatkówka K)

Sokół Radzionków - Impel II Wrocław

II liga, grupa 3, 02.12.2017

Sezon piłkarski dobiegł końca (choć i tu znalazłyby się rodzynki… na przykład 4 liga czeska ma mecze zaplanowane na… 28.12). Nie oznacza to jednak, że w sporcie nic się nie dzieje. Są przecież dyscypliny halowe. I nadal obowiązuje zasada, że im niższa liga, tym ciekawiej.
W ten weekend moja uwaga skierowała się na Radzionków, który przeciętnemu kibicowi kojarzy się głównie z piłkarzami miejscowego Ruchu. Jest tu jednak także drugoligowy klub  kobiecej siatkówki. W obecnych rozgrywkach radzi on sobie całkiem dobrze, zajmuje bowiem 2 miejsce. W dzisiejszym meczu Sokół podejmował rezerwy wrocławskiego Impelu i wydawało się, że jest faworytem starcia.
Dwa pierwsze sety to nieumiejętność utrzymania zdobytej przewagi przez Impel. Prowadzenie kilkoma punktami topniało i ostatecznie kończyło się na nerwowej końcówce. Z tym, że w 1 secie udało się odnieść zwycięstwo, w drugim już nie. 3 set również bardzo zacięty. W 4 secie Sokół w końcówce wypracował sobie przewagę, której nie roztrwonił i wygrał mecz 3:1.