WTS Polonia Bytom Masters- Legia Masters Warszawa, I liga & Bytom - Bytom, zawody towarzyskie, 10.12.2017 (piłka wodna M)

WTS Polonia Bytom Masters- Legia Masters Warszawa

I liga, 10.12.2017

&

Bytom - Bytom

zawody towarzyskie, 10.12.2017

Dzisiejszy wyjazd jest najlepszym dowodem na to, że konieczne jest odpowiednie przygotowanie wyjazdu. Gdybym bowiem uważniej śledził profil na fejsie...
Czemu drużyna z Bytomia rozgrywa mecze w Gliwicach, tajemnica to wielka. Faktem jest, że Olimpijczyk w Gliwicach to obiekt imponujący (prawdopodobnie jeszcze większe wrażenie robi latem, gdy czynne jest otwarte kąpielisko). Mecz oczywiście niebiletowany, miejsca na całkiem sporej trybunie na balkonie.
Po wejściu na halę zaskoczenie - 4 kwarta meczu Bytom - Warszawa. Wyraźne prowadzenie gospodarzy. Czyżbym pomylił zarówno godzinę, jak i rywala? Nic z tych rzeczy. Nie doczytałem - niestety - że przed meczem ekstraklasy grać będzie 1 liga. Szkoda, choć i tak dobrze, że zdążyłem na końcówkę.
Mecz się skończył z lekkim poślizgiem, więc spodziewałem się, że zaraz zacnie się rywalizacja Bytom - Szczecin. Nic z tych rzeczy. Po około 15 minutach czekania spiker powiedział coś (nie wiem co, bo nagłośnienie kiepskie) i rozpoczęły się Wielkie Derby Bytomia. Potem okazało się, że "Sędziowie podyktowali walkower przeciwko Arkonii Szczecin ze względu na brak ważnych licencji i braki kadrowe." Jak się okazało sparing rozgrywany był jedynie 2 x 8 minut (w sumie zrozumiałe, bo obie drużyny grały bez rezerwowych).