Rozwój Katowice - Pogoń Siedlce 2:2, II liga, 11.8.2018 (piłka nożna M)

Rozwój Katowice - Pogoń Siedlce

II liga

Mecz drużyn, które w tegorocznych rozgrywkach nie zachwycają. Obie nie wygrały jeszcze meczu, Rozwój dwa razy remisował, Pogoń tylko raz. Co gorsza dla gości, Pogoń nie strzeliła jeszcze w tym sezonie gola. Czy dzisiaj komuś uda się zgarnąć 3 punkty?
Obiekt Rozwoju jest bardzo charakterystyczny. Chyba każdy kibic kojarzy białe napisy na wałach ziemnych za bramkami: "Kopalnia Wujek" i "Rozwój Katowice". Dość pomysłowo i z myślą o kibicach rozwiązano kwestie gastronomii. Punkt z jedzeniem oraz ogródek piwny znajdują się na koronie stadionu można więc oglądać mecz, popijać piwko i zajadać kiełbasę. A propos: na stadionie dostępne są specjalne kibicowskie potrawy: kiełbasa piłkarska i bigos stadionowy (oba po 10 PLN). Cena piwa też przystępna: 5 PLN.
Na początku meczu przewagę mieli gospodarze. Udokumentowali ją w 17 minucie: Wróbel zagrywa z rzutu wolnego, a Głowacki strzałem głową daje prowadzenie Rozwojowi. Po zdobyciu bramki rozwój wydawał się już mniej zdeterminowany, co nie znaczy, że Pogoń miała jakieś specjalne sytuacje na doprowadzenie do remisu. Może strzał głową, nie najmocniejszy, ale po którym gracze Pogoni żywiołowo domagali się podyktowania karnego. Pierwsza połowa kończy się wyjściem z kontrą Rozwoju i kiedy wydawało się, że zawodnik gospodarzy wyjdzie na sytuację sam na sam, ten pogubił się i nic z tego nie wyszło. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część gry. Druga połowa rozpoczęła się genialnie dla Rozwoju - doskonałe podanie otrzymał Niedojad, minął bramkarza i strzelił do pustej bramki. Wydawało się, że jest  po meczu i że tylko kataklizm może pozbawić gospodarzy zwycięstwa. I do tego kataklizmu doszło! Nic tego nie zapowiadało, ale w 67 minucie Pogoń (Walków) strzeliła bramkę kontaktową. Piłkarze Rozwoju chyba takim obrotem sprawy byli trochę podłamania, a Pogoń złapała wiatr w żagle. Dwie minuty później Paluchowski ładnym strzałem przy słupku daje Pogoni remis. Mecz mógł się zakończyć dla Rozwoju jeszcze gorzej. Pogoń miała bowiem w ostatnich minutach meczu rzut wolny bardzo blisko bramki Rozwoju. Zawodnik gości strzelił jednak baaardzo niecelnie...

Podziękowania dla klubu Rozwój Katowice za przyznanie akredytacji.