Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Szczecin 3:0, Ekstraklasa, 3.8.2018 (piłka nożna M)

Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Szczecin

Ekstraklasa

Pojedynek drużyn, które dotychczas rozczarowują swoich kibiców. Obie solidarnie przegrały oba swoje mecze. Pogoń nie strzeliła nawet bramki. Przegranej drużynie groziło zatem dłuższe zakotwiczenie w dolnych rejonach tabeli.
Mecz przyciągnął na stadion lekko ponad 4 tysiące ludzi. Licznie, mimo dużej odległości, stawili się Portowcy. Obie strony zaprezentowały konkretny doping, w którym nie brakowało wzajemnych "pozdrowień".
Mecz zaczął się doskonale dla Zagłębia. Strzał zawodnika gospodarzy odbił się jeszcze od Tomasza Hołoty i piłka wpadła do siatki - gol samobójczy. W pierwszej połowie delikatną przewagę miało Zagłębie, co nie znaczy,  że Pogoń nie miała swoich sytuacji.  Z groźnych sytuacji marto odnotować niecelny strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego (3') oraz kolejna główka z najbliższej odległości wybroniona przez bramkarza ('26).
Znaczną część drugiej połowy niewiele się działo. Zagłębie zdawało się być usatysfakcjonowane prowadzeniem (godny wzmianki był chyba tylko strzał z dystansu pewnie wyłapany przez bramkarza). Pogoń próbowała, ale bez efektu.  Ciekawie zrobiło się dopiero pod koniec meczu. Najpierw piłkę wślizgiem do bramki skierował Konrad Wrzesiński ('84). Chwilę później podanie z rzutu wolnego do doskonale wchodzącego Jędrycha, który jednak uderzył w nogi bramkarza. Następnie Sanogo wbiega w pole karne, ale uderza tylko w boczną siatkę. Ostatnia akcja meczu: dośrodkowanie z prawej strony, pechowa interwencja zawodnika Pogoni, piłka spada pod nogi Udovicicia, który ustala wynik na 3:0.

*Podziękowania dla klubu Zagłębie Sosnowiec za przyznanie akredytacji.