Tauron GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 3:2, PLH, 14.9.2018 (hokej M)

Tauron GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec

PLH

Gdy w piątek około 14 na Twitterze pojawiła się informacja, że ostało około 90 wejściówek, było jasne, że mecz obejrzy komplet widzów. Tak też się stało.
Podobnie jak w Nowym Targu, w Katowicach mecz musiał być przerywany z powodu mgły. Tutaj jednak udało się dograć mecz do końca.
Pierwsza tercja to dominacja miejscowych. 2:0 (Pasiut, Krężołek) to i tak najmniejszy wymiar kary dla Zagłębia, bo spokojnie mogło być dwa, trzy razy więcej. Choćby niecelny strzał Sawickiego na pustą bramkę... Gdy w drugiej tercji szybko padła bramka na 3:0 (Łopuski), wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty. W tym jednak momencie coś w grze Gieksy się zablokowało, za to Zagłębie zaczęło coś tam konstruować. Czy jednak aż na tyle, żeby zasłużyć na 2 bramki (Luka, Pędraś)? W trzeciej tercji bramki nie padły i mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem gospodarzy. Sam wynik może być jednak mylący, bowiem widać było spore rezerwy (i niestety nieskuteczność) w grze GKSu.