ŁTS Łabędy - Gwiazda Chudów 1:3, Jatta Puchar Polski 2022/2023, grupa: Śląski ZPN - Zabrze, 5.8.2022 (piłka nożna M)

ŁTS Łabędy - Gwiazda Chudów

Jatta Puchar Polski 2022/2023, grupa: Śląski ZPN - Zabrze

W upalny wieczór zmierzyły się ze sobą drużyny Łabęd oraz Gwiazdy. Mecz zdecydowanie lepiej zaczęli goście. Warto tu wspomnieć o uderzeniu, które w niewielkiej odległości minęło poprzeczkę. Chwilę później znów akcja Gwiazdy: indywidualna akcja zawodnika gości, wycofanie piłki i uderzenie obok słupka.

Co się odwlecze... Wrzutka w pole karne z lewej strony boiska i zawodnik gości uderzeniem głową daje prowadzenie Gwieździe.

Mogło być nawet 0:2, ale bramkarz ŁTS-u odbił bardzo groźny strzał. W okolicach 35. minuty swoją szansę mieli miejscowi, ale tym razem znów bramkarz, choć po przeciwnej stronie boiska, był górą. Pierwsza połowa zakończyła się zasłużonym prowadzeniem Gwiazdy

Mecz obserwowało całkiem spore grono kibiców.

Przerwa na picie...

Za jedną z bramek znajduje się wysoka skarpa. Ciekawe miejsce na postawienie trybuny - widok wyborny. Aktualnie zamiast siedzeń są metalowe konstrukcje, zapewne pozostałość jakichś reklam.

Druga połowa zaczęła się od dążeń ŁTS-u do doprowadzeni do remisu. Najbliżej tego byli chyba po uderzeniu głową po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego - futbolówka minęła jednak słupek. Tymczasem prowadzenie podwyższyli gości. Obrońca gospodarzy zagrał tak, że zawodnik Gwiazdy wyszedł sam na sam z bramkarzem, minął go i posłał piłkę do pustej bramki. Chwilę później mogło być 0:3, ale idealne dogranie z prawej strony boiska zostaje zmarnowane, bowiem piłka trafiła w poprzeczkę. W rewanżu gol kontaktowy dla Łabęd, po sporym błędzie bramkarza gości. Końcówka należała jednak do gości. Najpierw akcja prawą stroną, podanie w pole karne i zmarnowana idealna sytuacja. Chwilę później jednak miejscowi nie mieli tyle szczęścia: piłka spada na głowę idealnie ustawionego zawodnika Gwiazdy i jest 1:3.