Polonia Poraj - Śląsk Świętochłowice 2:0, IV liga, 15.8.2018 (piłka nożna M)

Polonia Poraj - Śląsk Świętochłowice

IV liga

Druga kolejka IV ligi. W pierwszej Polonia zremisowała na wyjeździe (2:2) z Grodźcem. Śląsk zaś wygrał z Górnikiem Piaski (3:1).
Jadąc na mecz wpisałem w GPS "Sportowa, Poraj" i wylądowałem na Sportowej, tylko w Żarkach (gmina Poraj). Na szczęście nie wpadłem na pomysł kogokolwiek pytać o stadion... ;) Skutkiem czego na mecz dotarłem z kilkuminutowym opóźnieniem.
Pierwsza bodaj groźna sytuacja t strzał Polonii z rzutu wolnego: bramkarz ładnie obronił, a dobitkę głową wybił obrońca gospodarzy. W rewanżu tuż obok słupka strzelał zawodnik Śląska. Chwilę później ponownie strzał Polonii broni goalkeeper Śląska. Nie minęło kilka minut i znów gorąco w polu karnym gości, ale odważne wyjście bramkarza i dość instynktowna obrona pozwala zachować czyste konto. Swoje szanse miał także Śląsk: najpierw mocny strzał sprzed pola karnego przelatuje minimalnie nad poprzeczką, chwilę później dośrodkowanie z wolnego i strzał głową z trudem obroniony przez bramkarza. Pod koniec pierwszej połowy Polonia otworzyła wynik: zawodnik gospodarzy wyszedł sam na sam z bramkarzem, minął go i strzelił do pustej bramki. Chwilę później mogło być 2:0 - niezbyt mocny strzał trafia jednak w słupek.
Po zmianie stron nie było już aż tylu sytuacji. Zaczęła Polonia, ale wejście lewą stroną zakończyło się bardzo niecelnym strzałem. Śląsk coś tam próbował (jak na przykład strzał przy prawym słupku łatwo wyłapany przez bramkarza), ale gola zdobyła Polonia. Zawodnik gospodarzy ograł przeciwnika, wszedł w pole karne i ładnym, technicznym strzałem w okienko ustalił wynik meczu na 2:0.