KS Gmina Psary - Iskra Psary 1:0, klasa A, grupa: Sosnowiec, 19.10.2019 (piłka nożna M)

KS Gmina Psary - Iskra Psary

klasa A, grupa: Sosnowiec

Derby - czy można chcieć więcej?
Mecz, jak często w przypadku derbów, nie był wielkim widowiskiem. W pierwszej połowie dość licznie zgromadzona publiczność nie doczekała się gola. Bliżej jego zdobycia byli jednak miejscowi, podczas gdy ich bramkarz była w zasadzie bezrobotny. Najlepszą bodaj sytuację miał napastnik gospodarzy, który, przy dość pasywnej postawie obrońcy, z najbliższej odległości oddał strzał w bramkarza. Chwilę później znowu akcja Gminy, zawodnik gospodarzy wywalczył piłkę i odważnie wszedł z lewej strony w pole karne, ale strzał minął bramkę.
W pojedynku derbowym nie mogło się oczywiście odbyć bez kontuzji. W jednej z sytuacji zawodnik Iskry oddawał strzał, gospodarz blokował. Dla tego ostatniego skończyło się przedwczesnym zakończeniem występu i koniecznością wezwania karetki.
Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Już w pierwszych minutach do interwencji zmuszony został bramkarz Iskry. Jedyny gol meczu padł po strzale z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od murawy i wpadła do siatki. Dosłownie sekundy później Iskra mogła wyrównać, ale jej napastnik przegrał sytuację sam na sam z bramkarzem. W ostatniej akcji meczu bramkarz gospodarzy wyłapał strzał głową po dograniu z rzutu rożnego i Gmina mogła dopisać sobie trzy punktu.