Pogoń Ziemięcice - Ślązak Bycina 2:2, klasa B, grupa: Zabrze, 13.10.2019 (piłka nożna M)

Pogoń Ziemięcice - Ślązak Bycina

klasa B, grupa: Zabrze

W wyjątkowo ciepłe jesienne popołudnie zmierzyli się sąsiedzi w tabeli. Przed meczem goście znajdowali się bezpośrednio nad Pogonią.
Pierwsza połowa należała do gości, którzy dość szybko objęli prowadzenie. Trudno powiedzieć, żeby utrata bramki podziałała mobilizująco na gospodarzy. Chyba najbliżej wyrównania byli po strzale, który minimalnie minął poprzeczkę. Sytuacje, i to całkiem sporo, mieli za to goście. Wspomnieć wypada choćby o strzale w krótki róg, który skończył na bocznej siatce. Po jednym z rzutów wolnych piłka trafiła w poprzeczkę. Następny rzut wolny, piłka trafia do stojącego na piątym metrze zawodnika Ślązaka, ale ten trafia w bramkarza. Tuż przed końcem pierwszej połowy Ślązak podwyższył prowadzenie, po strzale w sytuacji sam na sam.
Po pierwszej połowie mało było chyba kibiców, którzy wierzyli w odwrócenie losów meczu przez Pogoń. Ostrzeżeniem dla Ślązaka mogła być akcja, w której doskonałego podanie kolegi nie wykorzystał zawodnik Pogoni - górą był bramkarz. Nie miał tyle szczęścia chwilę później, gdy odważne wejście w pole karne kończy się golem kontaktowym. Gdy do końca pozostawały minuty Pogoń strzałem tuż przy lewym słupku doprowadziła do wyrównania.