Zryw Radonia - Gwiazda Chudów 0:2, klasa A, grupa: Zabrze, 26.10.2019 (piłka nożna M)

Zryw Radonia - Gwiazda Chudów

klasa A, grupa: Zabrze

W wyjątkowo pogodną, ostatnią sobotę października postanowiłem odwiedzić odległy stadion Zrywu Radonia. Spotkanie zapowiadało się atrakcyjnie. Można było spodziewać się wielu goli, bowiem w meczach domowych Zryw bramek zarówno dużo strzelał, jak i sporo tracił. Dodatkowo trzeba pamiętać, że Gwiazda miała najlepszą wyjazdową obronę (stracili zaledwie 3 bramki) i pozostawała drużyną niepokonaną na obcych boiskach.
Pierwsza połowa bezbramkowa, ze wskazaniem na gości. I to Gwiazda chyba mała najlepszą szansę w tej części gry: wyjście sam na sam zawodnika gości, ale bramkarz wyszedł obronną ręką. W rewanżu strzał Zrywu po długim roku, ale piłka nie wpadła do siatki. Mecz rozstrzygnął się w drugiej połowie, a konkretnie w momencie, w którym jeden z zawodników zrywu otrzymał drugą żółtą kartkę. Chwilę później po dograniu z rzutu rożnego pada pierwszy gol dla Gwiazdy. Gospodarze próbowali wyrównać, ale nadziali się na kontrę dwóch na jednego. Mecz, dodajmy toczony w dość nerwowej atmosferze, zakończył się zwycięstwem Gwiazdy 2:0.