Ruch Kochanowice - Raków II Częstochowa 0:3, 1/4 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, 22.7.2020 (piłka nożna M)

Ruch Kochanowice - Raków II Częstochowa

1/4 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim

Przyjazd Rakowa z wzbudził spore zainteresowanie w niewielkich Kochanowicach. Gospodarze po raz pierwszy chyba mieli okazję gościć markę znaną z boisk Ekstraklasy. Nie był to oczywiście pierwszy zespół gości, ale rezerwy również grają wyżej niż A-klasowy Ruch.

W ostatnim sezonie, przerwanym przez pandemię, miejscowi radzili sobie dość średnio. Zajęli 11. miejsce, gromadząc 12 punktów w 13 meczach. Rezerwy Rakowa zaś to solidny IV-ligowiec (9 miejsce, 20 punktów w 15 meczach).

Jak na poziom rozgrywek, mecz reklamowany był ze sporym rozmachem. Plakaty zapraszające na stadion można było spotkać nawet w Lublińcu.

Nic dziwnego zatem, że w środowe popołudnie stadion odwiedziły tłumy kibiców.

Niestety na stadionie nie zauważyłem stoiska z giętą. Bolało :( Zwłaszcza, że w pobliżu stadionu nie stwierdzono sklepu, więc albo przynosisz swoje jedzenie, albo głodujesz... :(

Pierwsza połowa to spora przewaga Rakowa. Wiele sytuacji, strzałów. Jednak albo piłka mijała bramkę, albo na posterunku był bramkarz. Zresztą jego dobrej dyspozycji przy kilku interwencjach Ruch zawdzięczał, że pierwsze 45 minut zakończył remisem 0:0. Było to pozytywne zaskoczenie, szczególnie chyba dla spikera, który co chwilę przypominał korzystny wynik.

Drugą połowę doskonale zaczął Raków. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gościom w końcu udaje się zdobyć gola. IV-ligowiec nadal miał przewagę, ale znów dobre interwencje bramkarza nie pozwoliły na podwyższenie wyniku. Do czasu... Druga bramka padła po strzale, który odbił się jeszcze rykoszetem od któregoś z zawodników i lobem wpadł do siatki. Wynik na 0:3 został ustalony po rzucie rożnym i pięknej główce zawodnika Rakowa.