Jaguar II Gdańsk – Gedania II Gdańsk 0:1, klasa A, grupa: Gdańsk II, 29.5.2021 (piłka nożna M)

Jaguar II Gdańsk – Gedania II Gdańsk

klasa A, grupa: Gdańsk II

Do Kokoszek przyjeżdżał lider. Obiekt Jaguara to kompleks boisk, w tym boisko pod namiotem. Mecz odbywał się na bocznym boisku, na sztucznej murawie. Obok swoje mecze grały zespoły młodzieżowe.  Na boisku z płytą naturalną nie grał nikt i w sumie dobrze, bo konstrukcja obiektu powoduje, że wydarzenia na tym boisku można śledzić wyłącznie zza jednej z bramek.  Można było spodziewać się wielu bramek, bowiem forma strzelecka w ostatniej (środowej) kolejce była wyśmienita. Jaguar nastrzelał 7, a Gedania 6 goli. I to w obu przypadkach na wyjeździe
Oczekiwania to jedno, a rzeczywistość drugie. Mecz niestety rozczarował. Sytuacji podbramkowych jak na lekarstwo. Optycznie przeważali goście, cóż  tego, skoro absolutnie nic z tego nie wynikało.O dziwo, to chyba Jaguar był bliżej zdobycia gola, kiedy sytuację sam na sam wybronił bramkarz. W odpowiedzi zawodnikowi gości udało obrócić się w w okolicach granicy pola karnego i oddać strzał, który jednak minął słupek. I to chyba tyle co wato było zapamiętać z pierwszych 45 minut.

Ciekawa, "paletowa" konstrukcja trybun.

"Rezerwowe" siedziska...

Druga połowa zaczęła się od sytuacji Jaguara. Strzał został jednak wyblokowany przez obrońcę gości. Chwilę później uderzenie przechodzi obok bramki.

Mecz rozstrzygnął się po stałym fragmencie gry. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, uderzenie głową, piłka poszła w kozioł, bramkarz nie miał najmniejszych szans jej dosięgnąć.  Jaguar starał się wyrównać, ale chyba zabrakło pomysłu i umiejętności.