KS Chwaszczyno – Solar Władysławowo 4:1, klasa A, grupa: Gdańsk I, 29.5.2021 (piłka nożna M)

KS Chwaszczyno – Solar Władysławowo

klasa A, grupa: Gdańsk I

Kolejny dzisiejszy mecz i znów lider. Tym razem w roli gospodarza. Przeciwnikiem też dość konkretna ekipa (4. miejsce) – Solar Władysławowo.

Klatka dla kibiców gości w niższych klasach rozgrywkowych jest dość rzadko spotykana.

Podobnie jak profesjonalna tablica z wynikami.

"Zawsze wierni" kibice gospodarzy.

Trybuna, jeszcze pusta. Za chwilę zasiądą na niej nieliczni widzowie.

Pierwsza połowa z przewagą gospodarzy. Warto odnotować choćby sytuacją, w której zawodnik Chwaszczyna po wrzutce z lewej strony nie zdążył zamknąć akcji.

Na Pomorzu "rezerwowe" krzesełka to chyba jakiś fetysz... ;)

Wysiłki gospodarzy w końcu jednak przyniosły efekt. Piękny strzał z rzutu wolnego i mamy 1:0.

Tuż przed przerwą Chwaszczyno wyprowadziło kolejny cios. Groźny strzał przy krótkim słupku wybronił bramkarz Solara, ale w chwilę później wrzucona z rogu piłka, ni to strzał ni podanie, piłka znalazła się przed pustą bramką, wystarczyło tylko ją wepchnąć za linię - 2:0.

Po zmianie stron do odrabiania strat ruszył Solar. Wrzucona z rzutu wolnego piłka, główka i piłka mija słupek bramki gospodarzy. Chwilę później kunsztem wykazać się musiał bramkarz Chwaszczyna. Odbił groźny strzał, a dobitka ugrzęzła w bocznej siatce. Bramka dla Solara jednak padła. Niepotrzebny drybilng przy bocznej linii boiska, strata piłki, dogranie w pole karne, gdzie zawodnik gości głową zdobywa gola. Bramka kontaktowa oczywiście dostarczyła emocji, ale ostatnie słowa należało do gospodarzy. Dość szybko udało się im bowiem zdobyć bramkę na 3:1. Pod sam koniec meczu gola zdobywają goście, ale sędzia odgwizduje spalonego. Gdy jeszcze trwają dyskusje o prawidłowości decyzji sędziego, Chwaszczyno strzela gola na 4:1.