Klif Chłapowo - KTS-K II Luzino 1:3, klasa A, grupa: Gdańsk I, 9.6.2021 (piłka nożna M)

Klif Chłapowo - KTS-K II Luzino

klasa A, grupa: Gdańsk I

Bloger powinien się starać zachować neutralność we wpisach, ale czasem się po prostu nie da. Czy można bowiem nie trzymać kciuków za drużynę, która przez cały sezon nie uciułała choćby punktu? Za drużynę, która zanotowała na swoim koncie porażkę 1-26 (nie, nie ma pojęcia jak to możliwe). I mimo to gra dalej.
I szczerze pisząc, sam będąc sportowcem, olbrzymie brawa z mojej strony. Wiem bowiem, że łatwo jest wychodzić do przeciwnika, gdy jest się lepszym. Odwrotnie jednak nie bardzo.
Wynik 1-26 dawał mi (i nadal daje) do myślenia: jak to było możliwe? Spodziewałem się zatem, że zobaczę drużynę juniorów młodszych lub seniorów starszych, ewentualnie w zdekompletowanym składzie. Nic takiego nie miało miejsca, Klif to typowa A-klasowa drużyna, a i mecz zagrali całkiem fajny. Przegrany, ale wstydu nie przynieśli.

Zaczęło się jednak nieciekawie, bo po 7 minutach przegrywali 0:2. Najpierw gol z karnego. Dwie minuty później zawodnik Luzina wykorzystuje sytuację sam na sam.

I gdy wydawało się, że zanosi się na kolejną wysoką porażkę Klifu, wynik się ustabilizował.

Brak większej ilości bramek nie oznaczał, że nie było sytuacji podbramkowych. Kilkukrotnie od straty gola ratował miejscowych ich bramkarz, choćby interweniując w sytuacjach 1 na 1. W poniższej sytuacji piłka wpadła do siatki, ale gol nie został uznany.

Goście próbowali też strzałów z rzutów wolnych. Po jednym z nich obili poprzeczkę.

Kolejne niebezpieczeństwo po stałym fragmencie gry. Tym razem na posterunku był bramkarz.

W sumie chętnie bym się wybrał na Sławomira. Lekko spóźniony, prawie 3 lata...

W drugiej połowie Klifowi po atomowym strzale udało się zdobyć bramkę kontaktową. Niestety dla miejscowych szybko odpowiedzieli gracze z Luzina: piłka trafia do stojącego w polu karnym zawodnika, który nie bez problemu składa się do strzału, ale statecznie futbolówka wpada do siatki.

Chłapowo po raz kolejny mogło zdobyć kontaktowego gola, ale nie udało im się wykorzystać rzutu karnego.