Nysa Kłodzko - Zamek Kamieniec Ząbkowicki 1:6, klasa okręgowa, grupa: Wałbrzych, 4.9.2021 (piłka nożna M)

Nysa Kłodzko - Zamek Kamieniec Ząbkowicki

klasa okręgowa, grupa: Wałbrzych

Ładne sobotnie popołudnie przyciągnęło na stadion całkiem spore grono sympatyków kopanej. Niestety, miejscowi kibice obejrzeli bardzo słabe spotkanie w wykonaniu Nysy.

Klatka gości tym razem była pusta. Jeżeli kibice gości byli, to siedzieli wśród miejscowych. W sumie w niższych klasach rozgrywkowych raczej norma niż wyjątek.

Mecz zaczął się pechowo dla Nysy. Rykoszet po mocnym uderzeniu sprzed pola karnego, po którym piłka wpada do siatki. Bramka dość przypadkowa, ale samo prowadzenie absolutnie nie, bowiem pierwsza część gry toczyła się pod dyktando Zamku. Przed przerwą udało mu się zdobyć jeszcze dwa gole. Najpierw podanie z lewej strony na piąty metr, gdzie zawodnik z Kamieńca, mimo asysty gracza Nysy, nie miał problemu ze zdobyciem gola. Chwilę potem goście nie wykorzystują sytuacji sam na sam. Co się jednak odwlecze... Tuż przed końcem połowy zawodnik Zamku, przy bardzo biernej postawie obrońców, oddaje strzał, który kończy w siatce. Pierwsza połowa to zasłużone 0:3.

Początek drugiej połowy to trochę lepsza gra Nysy, ale nie na tyle, żeby zdobyć bramkę. Tę zdobyli goście. Nieudane zagranie głową zawodnika Nysy, piłkę przejmują goście, idealne podanie na głowę i jest 0:4. Chwilę potem strzał w okienko na 0:5. Dopiero wtedy Nysie udało się zdobyć bramkę honorową: mocne uderzenie po długim słupku. Ostatnie słowo należało jednak do gości: ładne wystawienie piłki i równie ładne uderzenie.
Dla zainteresowanych: impreza niebiletowana, cateringu nie stwierdzono, sanitariaty na plus ;)