KS Sorella Częstochowianka Częstochowa - UJ-CM 7R Solna Wieliczka 3:1, 1. Liga, 15.1.2022 (siatkówka K)

KS Sorella Częstochowianka Częstochowa - UJ-CM 7R Solna Wieliczka

1. Liga

Dojazd na mecz okazał się zaskakująco skomplikowany. Niby nowa hala jest koło absolutnie świętego miejsca, w którym byłem niezliczoną ilość razy (wiadomo, Włókniarz <3), ale tak się zakręciłem jeżdżąc po Zawodziu, że wyjechałem... na trasę na Warszawę. Dla urodzonego w Czewie to jednak wstyd… Podobnie jak wstydem było spóźnienie się na mecz. Życie...

Nowa hala rzeczywiście robi wrażenie i przyjemnie byłoby kiedyś odwiedzić ją zapełnioną po brzegi. Jako obywatelowi drugiej kategorii (z wiadomych powodów) zapewne nie będzie mi to już dane. Cieszę się zatem z tego co mam. Oczywiście tłumów dzisiaj nie było, dlatego kibicom udostępniono jedynie miejsca przy samym parkiecie. Co ciekawe, przybyła też grupa kibiców z Wieliczki, którzy dopingiem wspierali swój zespół.

W pierwszym secie, po dość wyrównanym początku, na kilka punktów odskoczyły miejscowe i przewagi tej nie oddały do końca. Zdecydowanie bardziej wyrównany był set numer dwa, który na swoją korzyść rozstrzygnęły siatkarki Wieliczki. Trzeci set dość podobny w przebiegu do pierwszego. Znów wyrównany początek, potem kontrola Częstochowianki i 2:1 w setach. W ostatniej partii na kilkupunktowe prowadzenie wyszła Częstochowianka, ale gościom udało się je zredukować do jednego punktu. Potem jednak Częstochowianka znów odskoczyła i po raz kolejny dogonić się nie dała.

Po pierwszym secie rozdano bezpłatne bilety, które po zakończeniu meczu miały wziąć udział w losowaniu.

W zasadzie już otrzymując bilet, wiadomo było, że żadna 14tka wylosowana nie będzie. Gdy jednak podczas trzeciego seta zagrano melodię z „Piłkarskiego pokera”, moje serce napełniła nadzieja na „sobotę cudów”, a za taką należałoby uznać wylosowanie przeze mnie jakiekolwiek nagrody. Skończyło się jednak jak zawsze i z nagród cieszyli się inni... :(