KKS Czarni Sosnowiec - GKS Katowice 0:1, Ekstraliga, 23.8.2022 (piłka nożna K)

KKS Czarni Sosnowiec - GKS Katowice

Ekstraliga

Pojedynek drużyn, które w zeszłorocznej tabeli zajęły sąsiadujące miejsca, odpowiednio 3. i 4. Oba ligowe mecze zakończyły się remisami (0:0 w Sosnowcu i 1:1 w Katowicach). Można zatem było spodziewać się dość zaciętego spotkania.

Uczciwie muszę przyznać, że nie jestem wielkim entuzjastą kobiecego futbolu. I niestety derbowy mecz mojego zdania nie zmienił. Pisząc uczciwie, z boiska wiało nudą. Trochę emocji było pod koniec 1. połowy, gdy nacisnęły gospodynie (piękne uderzenie z dystansu i równie efektowna parada bramkarki).

W drugiej połowie też niespecjalnie wiele się działo. I gdy wydawało się, że padnie wybitnie zasłużony remis, karny wykonywały gospodynie. Bramkarka GieKSy okazała się jednak lepsza i jedenastkę obroniła.

Chwilę później sędzia podyktowała karnego dla GKS-u, Oglądając powtórki nie można mieć wątpliwości, z wyjątkiem tej, dlaczego zawodniczka Czarnych wskoczyła naszej (eee tam, nie ukrywajmy swoich sympatii) na plecy. I o ile sama gra kobiet mojego zachwytu nie wzbudza, o tyle sama radość ze zdobytego gola, ekspresja i entuzjazm... absolutnie nie do porównania z mężczyznami. Bez cienia ironii.