Unia Oświęcim - Beskid Andrychów 2:2; IV liga, grupa: małopolska; 15.6.2023 (piłka nożna M)

Unia Oświęcim - Beskid Andrychów

IV liga, grupa: małopolska

W dość niezwykłym, bo czwartkowym, terminie spotkały się ekipy Unii i Beskidu. Zapowiadał się bardzo emocjonujący mecz, oba kluby bowiem miały tyle samo punktów (44). Stawka też wydawał się duża, ponieważ oba teamy nie zapewniły sobie jeszcze ligowego bytu. Beskid z pewnością pałał żądzą rewanżu za jesienną porażkę (0:1). Mogło to być o tyle łatwiejsze, że Unia zdawała się nie być w super formie (seria trzech porażek z rzędu), Beskid odwrotnie (seria trzech zwycięstw z rzędu).

Początek meczu wskazywał, że opisane wyżej passe mogą być przedłużone. Oto bowiem w 13. minucie wynik otwarli goście.

Mogli go nawet podwyższyć, ale uderzona głową piłka odbiła się od poprzeczki.

Tuż przed przerwą ponownie andrychowianie kilkukrotnie stworzyli zagrożenie pod bramką miejscowych, ale ich strzały były niecelne. Pierwsza połowa zatem zakończyła się minimalnym prowadzeniem gości.

Po zmianie stron do roboty wzięła się Unia. Najpierw wyrównała po pięknym uderzeniu sprzed pola karnego, a następnie wyszła na prowadzenie.

Wyniku jednak nie dowiozła, bo Beskid wyrównał z karnego.

Podziękowania dla klubu Unia Oświęcim za przyznanie akredytacji.