FC Heřmanice Slezská - SK Ostrava Lhotka 2:4; III. třída, Ostrava - město, Moravskoslezský kraj; 14.10.2023, (piłka nożna M)

FC Heřmanice Slezská - SK Ostrava Lhotka

III. třída, Ostrava - město, Moravskoslezský kraj

Według strony internetowej mecz miał się zacząć o 11:30. Faktycznie zaczął się półgodziny wcześniej. Czemu? Trudno powiedzieć :) Być może dlatego, że - jak przyznał sędzia liniowy - arbitrów jest mało i sędziują w weekendy po kilka meczów, więc wcześniejsze rozpoczęcie meczu daje większą szansę na odpoczynek pomiędzy.
Przyjazd na połowę połowy spowodował, że nie miałem okazji zobaczyć 3 pierwszych bramek (1:2). Zapewne były wyjątkowo piękne... ;) Wkrótce jednak gospodarze wyrównali. Bramkarz SK z najwyższym trudem zdołał przeciąć wrzutkę z prawej strony, piłka jednak trafiła pod nogi gracza Heřmanic, który strzelił do pustej bramki. I totalnie zimny, obojętny komentarz sędziego: "A náskok pryč" ;)

Mecz nie był biletowany.

Druga połowa do napór gości, którzy chcieli odzyskać prowadzenie. Ostatecznie, dodajmy zasłużenie, dopięli swego. Najpierw przez obronę gospodarzy przebił się zawodnik SK i sprytnym, niezbyt mocnym strzałem obok bramkarza umieścił piłkę w bramce. Kilka minut później  wrzutkę z lewej strony główką wykończył napastnik gości.

Cena czeskiego napoju bogów dostosowana do portfela przeciętnego miłośnika futbolu.

W przeszłości gospodarze mieli okazję gościć naprawdę konkretne ekipy.